O nás

Už dlhé roky sú súčasťou našej rodiny psy. Naše deti od narodenia vyrastajú pri nich a iných zvieratkách :-) 


Neviem si predstaviť pre ne ani nič lepšie. Učia sa úcte voči všetkému živému a zodpovednosti. Keď sme si vyberali plemeno, s predstaviteľom ktorého by som zložila canisterapeutické skúšky,natrafila som v časopise Zdravie na článok o dvoch CT psoch plemena biely švajčiarsky ovčiak. A tak bolo rozhodnuté.


Zhodou okolností má majiteľka, momentálne už moja blízka priateľka Monika Vrančíková, oboch spomínaných psíkov z CHS AKBO Parchovany. Tam sme si vybrali našu prvú bielu úžasňáčku Korrinku/Korry AKBO Parchovany. Keď nadišiel správny čas, zvládli sme náročný výcvik a v lete 2015 sme zložili canisterapeutické skúšky a vytvorili tak CT tím. Vďaka úspechom na výstavách a rastúcej láske k tomuto plemenu sa začal pomaličky formovať sen o vlastnej chovateľskej stanici. Korrinka bola po bonitácii zaradená ako chovná fena do výberového chovu.


Čím viac sme spoznávali toto plemeno, jeho všestrannosť, hlbokú oddanosť rodine, lásku k deťom a temperament, prišiel pocit, že bielej nie je nikdy dosť. Pribudla k nej časom fenka Elly /Kelly s Star z Ranče Montara/ zo špičkovej českej chovateľskej stanice. Vďaka povahovým aj exteriérovým kvalitám zvládla tiež úspešne bonitáciu a je zaradená ako chovná fena do výberového chovu. V roku 2020 sa naša rodina rozrástla o psíka z nášho chovu, Cheveya. Chevyho otec je mimoriadne kvalitný pes, venujúci sa okrem športovej kynológie, aj aktívnej canisterapii. Jeho mama je naša Korrinka.  Po ňom k nám pricestovala z Ukrajiny malá ušatá slečna plemena Welsh corgi cardigan ,Natalie Royal Dignity, a  z Poľska v tom istom roku blonďatá slečna.  slečna Sahalie z Chaty Leona. V roku 2022 si k nám našla cestu posledná blondínka, Brijina Perfect Pride.


Všetci títo naši štvornohí parťáci sú pokladmi našej chovateľskej stanice a chceme odchovávať predovšetkým zdravé, povahovo vyrovnané psy, ktoré budú úspešne reprezentovať  obe plemená, či už na výstavách alebo z nich budú milovaní a milujúci členovia rodiny. Odchovávame šteniatka výlučne s PP, v úzkom kontakte s rodinou a tou najlepšou starostlivosťou. Šteniatkam vyberáme zodpovedne nové rodiny a rozhodne ich nepredáme do nevhodných podmienok, kde budú celodenne zatvorené v koterci či držané na reťazi. Uvítame dlhodobý kontakt s novými majiteľmi.


Naše psy sú súčasťou našej rodiny, úžasní kamaráti pre naše deti, ľúbime ich a oni obohacujú náš život. A tiež občas trénujú našu trpezlivosť... :-)


Otvorenie tejto chovateľskej stanice bol pre nás jeden veľký splnený sen...